Haber

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Hollanda Başbakanı Rutte İsrail’i Ziyaret Edecek

İsrail Başbakanlığından yapılan açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin bu hafta İsrail’i ziyaret edeceği belirtildi.

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar 7 Ekim’den bu yana devam ederken, dünya liderlerinin İsrail’e takviye ziyaretleri de sürüyor. İsrail Başbakanından yapılan açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile telefonda görüştüğü belirtildi.

Açıklamada, Netanyahu’nun tüm toplantılarda İsrail’in “Hamas’ın askeri ve idari yeteneklerini ortadan kaldırmaya kararlı olduğunu” söylediği ve “İsrail’in Hamas’a karşı zaferinin tüm dünya için bir zafer olacağını” ifade ettiği belirtildi.

Rutte yarın İsrail’i ziyaret edecek

Rutte’nin Ofisi’nden yapılan açıklamada, Rutte’nin bugün İsrail’i ziyaret ederek Netanyahu ile görüşeceği, Rutte’nin Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile de görüşeceği belirtildi.

Elysee Sarayı’ndan Macron’un ziyaretine ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken İsrail basını, Macron’un bugün veya yarın İsrail’i ziyaret etmesinin beklendiğini bildirdi. – TEL AVİV

haber-havran.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu