Haber

Germencik’teki yangın kontrol altına alındı

Germencik’te karayolu kenarında çıkarak zeytinliğe sıçrayan yangın, Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin müdahalesiyle büyümeden kontrol altına alındı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, il genelinde 5’i büyük 20’den fazla yangın çıktığının altını çizerek, vatandaşları yangınlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde görev yapan itfaiye ekipleri, il genelinde vatandaşları ve ormanları yangınlara karşı korumak için çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen ihbarı bugün öğleden sonra ödeyen gruplar, hızla Germencik’teki yangın bölgesine intikal etti. Otoyoldan çıkıp zeytinliğe sıçrayan yangına, ekipler kısa sürede müdahale ederek kontrol altına aldı. Bölgede soğutma çalışmaları başladı.

“Yangın riskine karşı dikkatli olmalıyız”

İl genelinde bir günde 20’den fazla yangına davetiye çıkaran Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, son günlerde çıkan yangınlarda büyük artış yaşandığına dikkat çekerek, vatandaşları anız yakmamaları, temizlik yapmamaları konusunda uyardı. bahçelerde ateş ve ormanlık alanlarda kırık cam modülleri bırakmamak. Önder Çerçioğlu; “İtfaiye ekiplerimiz yangınları söndürmek için canla başla çalışıyor. Yanan zeytin ve çam ağaçlarımız yüzlerce yıllık. Bu ağaçların yenilenmesi çok uzun yıllar alıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızı yangına neden olabilecek hiçbir şey yapmamaları konusunda uyarıyoruz.” Özellikle havaların çok sıcak olduğu bu günlerde yangın riski var.” ateşe karşı dikkatli olunması çağrısında bulundu. – AYDIN

pasinlerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu